Krav Maga dla dzieci

Co To jest Krav Maga?

Nasza koncepcja i związane z nią programy są wynikiem ostatnich kilkunastu lat pracy. W Akademii Akcji i Reakcji regularnie oferujemy kursy samoobrony dla dzieci w rejonie Wałcza i Trzcianki. Podstawą programu jest izraelski system samoobrony Krav Maga. Jesteśmy certyfikowanymi trenerami Krav Maga i Krav Maga for Kids. Rodzice przyprowadzają do nas swoje dzieci z różnych powodów, ale najczęstszym jest ich bezpieczeństwo. Dzieci są często zastraszane lub atakowane w szkole, a my przygotujemy je na pełne spektrum problemów i radzenie sobie z przeróżnymi sytuacjami. W związku z tym opracowaliśmy programy, które działają szybko, jak zastrzyk. W skrócie przekażemy najważniejsze rzeczy. Techniki i taktyki są bardzo proste, dzięki czemu można je stosować w dłuższej perspektywie.

„Jeśli ktoś jest dla nas dobry, my jesteśmy dla niego dobrzy. Jeśli ktoś chce nas skrzywdzić, wiemy, co robić”.

Odtwórz wideo

Nie bądź ofiarą

Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych odpowiedni język ciała i pewność siebie to pierwszy krok do uniknięcia ataku. „Nie bądź ofiarą” to właściwe motto. Szkolenie Krav Maga dla dzieci pomaga dzieciom w osiągnięciu tego celu. Trening fizyczny i świadomość własnej siły przyczyniają się do wzmocnienia pewności siebie. W zabawny sposób uczy się dzieci właściwej mowy ciała we właściwym czasie. 

Unikanie napaści i niebezpiecznych sytuacji

Unikanie napaści i niebezpiecznych sytuacji Unikanie niebezpiecznych sytuacji poprzez rozpoznanie ich w odpowiednim czasie i poprzez słowną samoocenę to kolejny krok w rozwiązywaniu konfliktu. Podczas szkolenia dzieci są uświadamiane o niebezpiecznych sytuacjach. Oczywiście wskazówki taktyczne wykraczają daleko poza znane powiedzenie „Nie idź z nieznajomymi”. Uczy się tutaj strategii unikania i świadomości niebezpiecznych sytuacji. W przypadku bezpośrednich konfliktów szkolenie Krav Maga dla dzieci zawiera również wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania werbalnego. 

Nie daj się zranić!

Nie daj się zranić! Techniki obrony Krav Maga nie są ani sztuką walki, ani sportem, samoobrona jest wyraźnie na pierwszym planie. Krav Maga wykorzystuje wszystko, co jest niezbędne, aby przetrwać niebezpieczną sytuację w miarę możliwości bez szwanku. Jeśli chodzi o techniki defensywne, istnieje wyraźne rozróżnienie między atakami dorosłych (lub przeciwników, którzy są fizycznie lepsi) a tymi w tym samym wieku. Zabawa i radość z ruchu. 

Zabawa i radość z ruchu

Oczywiście nie chcemy zapominać, że mimo poważnego tematu nie powinniśmy zaniedbywać dobrej zabawy. Dzieci uczą się przez zabawę i w zrelaksowanym otoczeniu w sposób trwały i skoncentrowany. Lubią ruch. Tylko wtedy, gdy dzieci zostaną wprowadzone w temat w sposób nieformalny i radosny, będą szczęśliwe i szybko przyswoją zasady skutecznej samoobrony. Naszą misją jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci, dlatego opracowaliśmy program, który pomoże uczynić je silnymi i pewnymi siebie.

Czego nauczy się twoje dziecko?

Grupy wiekowe

4-7 lat
KIDS

7-9 lat
YOUNG

10-13 lat
JUNIOR

13-15 lat
TEENAGERS

Jak zbudowane jest szkolenie?

Dzieci i młodzież mają różne krzywe uczenia się, np. dzieci w wieku 4-6 lat mogą uczyć się w skupieniu przez około 12-18 minut. Nasze zajęcia dla maluchów trwają 45 minut, co pozwala maksymalnie wykorzystać naturalne umiejętności do skupienia i zabawy – nauczane techniki muszą być przeplatane zabawą, aby zajęcia były ciekawe i skuteczne. Inaczej jest w przypadku juniorów i nastolatków, gdzie blok techniczny zajmuje większą część jednostki, która trwa 60 minut. Jest tu również miejsce na gry, które są dostosowane do wieku, choć nie zawsze muszą się odbywać. Zabawa i różnorodność są gwarantowane również w dwóch ostatnich grupach wiekowych. 

Kids 4-7 lat

Stopnie KIDS K-1 do K-5

Tutaj skupiamy się głównie na rozwoju motorycznym i fizycznym dzieci. Przekazujemy im podstawowe procedury bezpieczeństwa i unikania niebezpieczeństw oczywiście świetnie się przy tym bawiąc.

YOUNG 7-9 lat

Stopnie YOUNG Y-1 do Y-5

W tej grupie wiekowej dzieci zaczynają pracować nad charakterem i uczą się podstawowych technik samoobrony, rozpoznawania intencji obcych osób. Ponadto nabywają umiejętność unikania walki i poznają podstawowe procedury bezpieczeństwa. Uwaga! Dzieci będą mogły uczestniczyć w obozach wakacyjnych i zimowych. 

JUNIOR 10-13 lat

Stopnie JUNIOR J-1 do J-5

W tym wieku dzieci zaczynają poznawać coraz więcej technik samoobrony. Mają już świadomość o własnej wartości, zdrowej rywalizacji i jak efektywnie pomóc drugiej osobie. Na tym etapie pojawia się możliwość zdobycia rangi „Młodszego Asystenta Instruktora”, a dzięki temu zdobycia umiejętności negocjacyjne. Uwaga! Istnieje możliwość udziału dzieci w obozach wakacyjnych i zimowych, również w roli Asystenta, co pozwoli zarobić pierwsze własne pieniądze. 

TEENAGERS 13-15 lat

Stopnie TEENAGERS T-1 do T-5

No tutaj już nie ma żartów i zaczyna się poznawanie zaawansowanych technik samoobrony, ponieważ dziecko potrafi już kontrolować własne emocje. Na tym poziomie uczestnik może zdobyć rangę „Asystenta Instruktora” oraz nauczyć się asertywności i ochrony innych osób. Uwaga! Jest możliwość podjęcia dorywczej pracy asystenta instruktora w czasie wakacji lub trakcie trwania roku szkolnego.

Cennik

180zł

miesięcznie

Karnet miesięczny bez umowy

139zł

miesięcznie

Karnet z umową na 6 miesięcy

Wyposażenie

Na początku dzieci nie potrzebują żadnego specjalnego sprzętu. Ubiór treningowy powinien być, zgodnie z naszymi zasadami, czysty i wygodny. W miarę nabywania większej wiedzy i zdobywania nowych umiejętności dzieci potrzebują odpowiedniego sprzętu ochronnego, abyśmy nasze lekcje były nadal efektywne. W przypadku dzieci ma to miejsce po około 10-12 miesiącach, natomiast nastolatków po 6 miesiącach. Niezbędne są tutaj rękawice bokserskie o odpowiedniej pojemności. Więcej szczegółów na temat rodzaju i częstotliwości zakupu sprzętu zostanie oczywiście przekazanych po szkoleniu próbnym. Sprzęt jest niezbędnym elementem ćwiczeń, ponieważ nie tylko zapewnia dzieciom szybkie postępy, ale służy przede wszystkim bezpieczeństwu podczas treningu. Potrzebny sprzęt możesz kupić w dowolnym sklepie ze sprzętem do sztuk walki, a także w naszym sklepie internetowym lub bezpośrednio na miejscu. Odzież Akademii Akcji i Reakcji Krav Maga dla dzieci jest dostępna tylko w naszym sklepie. Towary można również przymierzyć i kupić bezpośrednio w naszych lokalizacjach w Wałczu. Nasi trenerzy są dostępni, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Akademia Akcji i Reakcji dla Dzieci – Szkolenie bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży!

Coraz częściej dochodzi do brutalnych ataków dorosłych na dzieci. Statystyki i media pokazują nam to codziennie. Co więcej, wśród samych dzieci nie są to już tylko nieszkodliwe awantury na szkolnym boisku. Dzieci są w ten sposób narażone na coraz większą przemoc i niebezpieczeństwa, które mogą spowodować u nich szkody psychiczne i fizyczne.

Programy „Bezpieczny&świadomy”

Strach przed przemocą fizyczną nie zawsze jest głównym zmartwieniem, często jedyną motywacją. Zaufanie do własnych możliwości tworzy pewność siebie, która przenosi się również na wszystkie inne dziedziny życia.

Dlatego oferujemy programy dla różnych grup wiekowych i realizujące zróżnicowane cele.

Gdzie jesteśmy?

Athletic Gym Fitness

ul. Budowlanych 9,

78-600 Wałcz

Athletic Gym Fitness

ul. Budowlanych 9,

78-600 Wałcz

Szkoła Podstawowa nr. 3,

 ul. W. Broniewskiego 2

 64-980 Trzcianka

Szkoła Podstawowa nr. 3,

 ul. W. Broniewskiego 2

 64-980 Trzcianka

Harmonogram zajęć

GodzinaPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartek
16:00
16:45
KIDS 4-7 lat
Athletic Gym Fitness

KIDS 4-7 lat
Athletic Gym Fitness

17:00
17:50
YOUNG 7-9 lat
Athletic Gym Fitness
YOUNG 7-9 lat
Athletic Gym Fitness
18:00
19:00
JUNIOR 10-13 lat - Teen 13-15 lat
Athletic Gym Fitness
JUNIOR 10-13 lat - Teen 13-15 lat
Athletic Gym Fitness
19:00
20:00
Dorośli
Athletic Gym Fitness
20:00
21:00
Dorośli
Athletic Gym Fitness
21:30
GodzinaPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartek
16:00
16:45
KIDS 4-7 lat
Szkoła Podstawowa nr. 3 - mała sala
KIDS 4-7 lat
Szkoła Podstawowa nr. 3 - duża sala
16:50
17:35
YOUNG 7-10 lat
Szkoła Podstawowa nr. 3 - mała sala
YOUNG 7-10 lat
Szkoła Podstawowa nr. 3 - mała sala
17:40
18:40
JUNIOR 10-13 lat/TEENAGERS 13-15 lat - mała sala
Szkoła Podstawowa nr. 3
JUNIOR 10-13 lat/TEENAGERS 13-15 lat - mała sala
Szkoła Podstawowa nr. 3
18:45
20:00
DOROŚLI
Szkoła Podstawowa nr. 3 - mała sala
DOROŚLI
Szkoła Podstawowa nr. 3 - duża sala
21:30